Przedszkole Małego Księcia
w Wieprzu

ul. Żywiecka 1100

34-382 Wieprz

"POMAGAMY I UCZYMY POMAGAĆ"

PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

„Pomagamy i uczymy pomagać”

W naszym przedszkolu na przełomie stycznia i lutego br. była przeprowadzona akcja charytatywna pt., ,Pomagamy i uczymy pomagać”, polegająca na  zbiórce żywności oraz akcesoriów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska ( psów i kotów). Bardzo nam miło poinformować państwa, ze do akcji przyłączyły się wszystkie grupy przedszkolaków, maluszki i starszaki.

Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na potrzeby naszych przyjaciół – zwierząt. Ucząc dzieci pomagania rozbudzamy w nich empatię, co w przyszłości na pewno zaowocuje lepszym społeczeństwem.

Powinniśmy pamiętać o tych wszystkich pieskach i kotkach, które znalazły się w schronisku. Te zwierzęta miały mniej szczęścia niż Twój pupil, i nikt im nie dał ciepłego domu. Każdy z nas pomógł na tyle na ile potrafił. Dzięki zaangażowaniu rodziców i dzieci oraz nauczycieli zebraliśmy we wszystkich grupach:

-  dla piesków - 60,8kg suchej karmy, 11 puszek mokrej karmy 2 paczki przysmaków,

- dla kotków 12,5 kg suchej karmy, 8 puszek mokrej karmy, 800 g kaszy.

Łącznie zebraliśmy 74,1 kg suchej karmy, 19 puszek karmy mokrej, 800g kaszy, dwie smycze oraz kilka maskotek.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom, nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i udział w akcji.

Dziękuje - Barbara Drewniak, Monika Duraj

– organizatorki akcji na terenie naszej placówki.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z akcji oraz link do informacji o naszej akcji zamieszczonej na stronie Schroniska dla zwierząt.